fbpx
ÖZbudent Ağız ve diş Sağlığı

Laminate Veneer

Yaprak porselen adıyla da kullanılabilmektedir. Adını takma tırnak kalınlığındaki plakalardan dolayı alan Laminate veneer, dişlerin daha beyaz bir şekilde görünmesine olanak sunuyor. Aynı zamanda dişte meydana gelmiş olan bozuklukların yok edilmesini sağlayan bir uygulamadır.

Laminate Veneer Uygulaması

Dişlere doğal bir beyaz görünüm veren laminate veneer uygulaması özellikle son zamanlarda sıklıkla tercih ediliyor. Öncelikle hastanın diş yapısında bir inceleme gerçekleştirilir. Ardından diş yapısına uygun plakalar seçilir. Diş yüzeyinden çok ince olacak şekilde bir tabaka alınır. Yerine ise daha önceden hazırlanan plakalar titiz bir şekilde yerleştirilir ve yapıştırılarak düzgün bir görünüm elde edilir. Bu işlemin gerçekleştirildiği sırada özel olan bir yapıştırıcı plakaların yapıştırılmasında kullanılıyor. Bu yüzden sonrasında kaplamaların düşmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Diş yüzeyinden plakaların ayrılması mümkün görünmemektedir. Uygulamada kişinin estetik bir görünüme sahip dişlerinin olması hedefleniyor.

Laminate veneer uygulamasından genel olarak dişlerindeki renk bozukluklarının giderilmesini isteyen hastalar yararlanıyor. Aynı zamanda çok fazla olmaması zorunluluğu ile diş görünümü bozuklukları bulunanlar için de bu uygulama tercih edilebiliyor. Ayrık dişlerin belli bir düzene kazandırılması amacıyla da bu uygulamadan faydalanılabiliyor. Rengi bozulmuş olan veya dokusunda bozulmalar görülen dolguların da daha düzgün bir hale kavuşması, daha sağlıklı görünüme sahip olması için de kullanılabiliyor. Dişlerdeki kırıkların da yok edilmesinde uygulanabiliyor.

Bu uygulama için kullanılan plakalar, porselen bazlıdır. Özel bir yöntem ile elde edilmiş olunan plakalar lekelenmelere ve görülebilecek aşınmalara karşı son derece dayanıklıdır. Düzenli ve doğru bir şekilde gerçekleştirilen ağız bakımı uygulamaları neticesinde uzun süreler kullanılabilmektedir. Bu uygulamanın ardından mutlaka düzenli bir şekilde ağız temizliğine dikkat edilmesi gerekiyor.

Laminate veneer, iki ya da üç seans sonucunda tamamlanan işlemlerdir. Bu uygulama maksimum üç seans ile sonuca kavuşturulabilir. Diş yüzeyinin uygulamaya kesinlikle hazır bir halde olması gerekiyor. bu sebepten dolayı ilk seansta dişler temizlenir. Ardından yine bu seansta dişlerin ölçüsü alınarak laboratuara gönderilir. Dişlere uygun hazırlanan plakalar son seansta dikkatli bir şekilde diş yüzeyine uygulanır.

 

İletişim Formu

    Hemen Ara
    WhatsApp
    Size nasıl yardımcı olabiliriz?