fbpx
ÖZbudent Ağız ve diş Sağlığı

İMPLANT TEDAVİSİ NEDİR NASIL YAPILIR?

İmplant eksik diş tedavisi için kullanılan, çene ve kemik yapısı içerisine yerleştirilen titanyum bir vidadır. İmplant tedavisi uygulama esnasında ve daha sonrasında komşu dişlere zarar vermez. Tedavi sırasında  komşu dişlerin kesilmesi gibi bir işlem söz konusu değildir. İmplant diş kökü görevi görür ve tedavi gerçekleştikten sonra yemek yemeye ve konuşmaya devam edebilirsiniz.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır? Tedavi Sırasında Hastaları Bekleyen Aşamalar Neler?

İmplant tedavi sürecinde ilk olarak hastanın genel sağlık durumu sorgulanır sonrasında implantların nereye ve nasıl yerleştirileceğini belirlemek için alt ve üst çeneyi gösteren bir film çekilir. Hastaya tedavi süreci ile ilgili gerekli bilgiler verilir ve tedavi işlemleri başlatılır.

İmplant Kimlere Uygulanır?

İmplant tedavisinin uygulanabilmesi için kişinin çene ve kemik yapısının gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir. 18 yaş ve üzeri bireylere uygulanabilir. Çene ve kemik yapısının tedaviye uygun olup olmadığı çekilen röntgenler ile kliniğimiz tarafından belirlenmektedir.

İmplant tedavisi alanında uzman hekimlere yaptırılmalıdır. Alanında uzman hekimlerimize muayene olmak ve detaylı bilgi için Ümraniye nöbetçi acil hastane Özbudent Ağız ve Diş Sağlığı Polikniliğimizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz. 

İletişime Geç

    Hemen Ara
    WhatsApp
    Size nasıl yardımcı olabiliriz?